Jak znaleźć mieszkanie wielopokojowe w Poznaniu?

Jak znaleźć mieszkanie wielopokojowe w Poznaniu?

Bardzo popularne stały się na rynku mieszkania trzy- i czteropokojowe. Jednak szukając takiego mieszkania, czy to zlokalizowanego w samym centrum Poznania, czy na spokojnej ulicy, warto na początku ustalić własne oczekiwania i potrzeby co do warunków, w jakich przyjdzie nam żyć.

Na co zwrócić uwagę, poszukując mieszkania w Poznaniu?

Aby znaleźć komfortowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na pewne kwestie i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Określenie swoich podstawowych oczekiwań pomaga w znalezieniu perfekcyjnego dla nas miejsca.

Zwróćmy więc uwagę na:

  • Budżet – określenie kwoty, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na czynsz, ułatwi poszukiwanie mieszkania marzeń. Sprawdźmy więc ceny wynajmu w Poznaniu, przed rozpoczęciem poszukiwań.
  • Wybór rynku – rynek wtórny ma swoich zwolenników. Jego plusy to: dobra lokalizacja mieszkań oraz ceny. Rynek pierwotny również ma zalety. Świadomość, że jesteśmy pierwszymi lokatorami oraz nowoczesne budownictwo – to jedne z nich.
  • Wyposażenie – nieumeblowane mieszkania są zazwyczaj tańsze, natomiast mieszkanie umeblowane pozwala na szybszą przeprowadzkę do nowego miejsca. Zastanówmy się więc, jaka opcja jest w naszym przypadku odpowiednia.
  • Dodatkowe wymagania – odpowiedzmy sobie na pytanie, czy niezbędne jest dla nas np. mieszkanie z przestronnym balkonem, czy tarasem. A może jednak szukamy czegoś z ogromną garderobą? Określenie naszych wymagań pozwoli na szybsze odrzucenie nieodpowiednich ofert.
  • Metraż ustalenie minimalnej i maksymalnej powierzchni, na jaką nas stać i jaką jesteśmy w stanie zaakceptować, również wiele ułatwi.

Lokalizacja mieszkania wielopokojowego

Wiele osób, szukając mieszkania wielopokojowego, pragnie również, by znajdowało się ono w  atrakcyjnej lokalizacji. Jednym zależy na ścisłym centrum Poznania, dla innych idealne miejsce to spokojna okolica na uboczu.

Mieszkanie znajdujące się blisko centrum oznacza zwykle dobry dostęp do komunikacji miejskiej. A to z pewnością wpłynie korzystnie na czas dojazdu w dowolne miejsce w Poznaniu.

Centrum daje nam też dostęp do: licznych sklepów i centrum handlowych, teatru, kina i życia kulturalnego. To duża zaleta. Ale dla osoby ceniącej spokój i ciszę tak “żywa” okolica może być uciążliwa.

Spokojne osiedla na uboczu  zazwyczaj są otoczone terenami zielonymi. Tak jest np. w przypadku Osiedla Pod Lipami, gdzie znajduje się Park Gagarina. Jednak lokalizacja na obrzeżach może utrudniać szybki dojazd np. do pracy czy szkoły naszych pociech.

Nie tylko metraż ma znaczenie

Nawet duża powierzchnia może zostać źle zagospodarowana. Warto więc zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń i ich nasłonecznienie. Im wyżej znajduje się mieszkanie, tym więcej światła słonecznego do niego wpadnie. Mieszkania zlokalizowane na parterze i niższych piętrach mogą być o wiele ciemniejsze – szczególnie zimą.

Do mieszkania, które jest położone po stronie północnej, wpada bardzo mała ilość światła. W pokojach po tej stronie będzie najchłodniej i najciemniej. To może być dużą zaletą np. w przypadku sypialni – zwłaszcza w czasie lata. Ale może stanowić jednak utrudnienie w okresie jesienno-zimowym!

Warto zastanowić się, czy ilość słońca w mieszkaniu jest dla nas kluczowa. Może bardziej zależy nam na tym, by latem nasze pokoje nie były zbytnio nagrzane i parne? Zależnie od naszych preferencji wybierzmy więc mieszkanie, które znajduje się po stronie północnej (więcej cienia) lub południowej (więcej słońca).

Znajdź mieszkanie w Poznaniu!

W celu szybkiego i skutecznego znalezienia wymarzonego mieszkania wielopokojowego w Poznaniu warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości. To z pewnością zapewni nam oszczędność czasu i środków pieniężnych. NOVA NIERUCHOMOŚCI to najwyższa jakość oferowanych usług. Będziesz miał pewność, że decydując się na naszą pomoc, znajdziesz mieszkanie idealne!

Przekonaj się na: https://nieruchomosci-nova.pl/