Ceny wynajmu mieszkań w Poznaniu

Ceny wynajmu mieszkań w Poznaniu

Myślisz o wynajmie mieszkania w samym centrum Poznania? Zależy Ci, aby lokum było gustownie wykończone, w pełni wyposażone i umeblowane? A może marzy Ci się piękny apartament w najmodniejszej dzielnicy Poznania – Strzeszyn?

Zanim dokonasz wyboru lokum, sprawdź jakie ceny czekają na Ciebie przy wynajmie danej nieruchomości!

Mieszkania na wynajem – Poznań

Poznań jest piątym  pod względem ludności oraz szóstym pod względem powierzchni miastem w Polsce. Zamieszkuje go ponad 1,2 miliony osób (w tym studenci i osoby przyjeżdżające za pracą), które stale zwiększają popyt na wynajem nieruchomości w tym mieście. 

Jednak mimo wysokiego popytu na mieszkania, w Poznaniu znajdziemy wiele ofert wynajmu nieruchomości w niemal każdej dzielnicy miasta. Uwierz nam, jest w czym wybierać!

Ile trzeba zapłacić za wynajem mieszkania w Poznaniu?

Na chwilę obecną Poznań posiada jeden z tańszych rynków wynajmu nieruchomości w Polsce. Średnia cena za wynajem wynosi w tym mieście ok. 1400-2500 zł za miesiąc.
Koszt najmu oczywiście zależy od powierzchni danego mieszkania, jego lokalizacji i standardu wykończenia.

Np. przestronna kawalerka licząca do 38 metrów kwadratowych to koszt ok. 1400 zł miesięcznie.
Za dwupokojowe mieszkanie czy lokum w świeżo odrestaurowanej kamienicy liczące do 60 metrów kwadratowych, cena wynosić będzie ok. 1900 zł.
Natomiast za 3-pokojowe mieszkanie lub większe (60-90 metrów kwadratowych) zapłacisz już średnio 2500 zł za miesiąc.

Pamiętaj także, że wysokość czynszu uzależniona jest m.in. od  lokalizacji, metrażu czy stanu mieszkania.
Dlatego może zamiast kawalerki znajdującej się w samym sercu starego miasta, lepiej wybrać 2 pokojowe mieszkanie położone w atrakcyjnej lokalizacji, nieco oddalonej od samego centrum Poznania?

Mieszkanie na wynajem w Poznaniu – dodatkowe koszty

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, koszt wynajmu mieszkania uzależniony jest nie tylko od jego powierzchni czy lokalizacji, ale również od standardu wykończenia.

Wybierając mieszkanie o podwyższonym standardzie z monitorowanym parkingiem, czy też nowoczesny apartament w wysokim bloku, wiadome jest, że ceny będą wyższe.

Jeśli jednak nie zależy Ci na wysokim standardzie, a jedyne wymogi to oddzielna kuchnia czy mieszkanie z balkonem, nie musisz obawiać się, że koszty za wynajem mieszkania drastycznie wzrosną. Ustawne i komfortowe mieszkanie, nie jest przecież powodem do zapłaty wyższej ceny najmu.

Wynajmij mieszkanie w Poznaniu!

Jeśli zastanawiasz się nad wynajem nieruchomości w Poznaniu i szukasz oferty, która spełni Twoje oczekiwania, zgłoś się do nas!

Znajdziemy dla Ciebie mieszkanie szyte na miarę i dołożymy wszelkich starań, aby cały proces wynajmu przebiegł szybko i bezproblemowo. Wynajem mieszkania z NOVA NIERUCHOMOŚCI to gwarancja najwyższej jakości oferowanych usług i… atrakcyjne ceny! 

Nie wierzysz? Przekonaj się sam  https://nieruchomosci-nova.pl/