Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Bardzo popularne stały się na rynku mieszkania trzy- i czteropokojowe. Jednak szukając takiego mieszkania, czy to zlokalizowanego w samym centrum Poznania, czy na spokojnej ulicy, warto na początku ustalić własne oczekiwania i potrzeby co do warunków, w jakich przyjdzie nam żyć.

Jeśli chcemy szybko sprzedać mieszkanie w korzystnej dla nas cenie, nieuniknione jest odpowiednie przygotowanie go. Dobre pierwsze wrażenie z pewnością wpływa na decyzję kupujących. Dlatego warto zadbać o to, by nieruchomość oczarowała ich od razu!

Przygotowanie mieszkania – home staging

Home staging to nic innego, jak profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Pomaga ono sprzedać nieruchomość szybciej i w lepszej cenie. Atrakcyjne zaaranżowanie poprawia odbiór wizualny nieruchomości. Tym sposobem zwiększa zainteresowanie wśród potencjalnych klientów.

Pamiętaj – warto przygotować mieszkanie odnosząc się do podstawowych zasad pracy home stagerów i stosując ich zabiegi.

Dokładne sprzątanie

Posprzątanie mieszkania przed wizytą kupujących to rzecz oczywista. Jednak chodzi tutaj o dokładne i gruntowne porządki. Do mieszkania nie zawita perfekcyjna pani domu. Ale potencjalny klient też zwróci uwagę na każdy szczegół. Dlatego nic nie może zostać zaniedbane!

Przygotowując mieszkanie, należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu płytek, zebraniu kurzu spod szafek czy umyciu okien i wypolerowaniu podłogi. Lśniąca podłoga doda świeżości całemu mieszkaniu i z pewnością zachęci do zakupy!

Minimalistyczne wnętrza

Mieszkanie przeznaczone jest do sprzedaży, więc pomieszczenia powinny mieć neutralny charakter. Dlaczego? Dzięki temu klient może wyobrazić sobie w nim własne życie i zaplanować ewentualne zmiany. Nie pomogą w tym osobiste pamiątki, które dla mieszkańców mają wartość sentymentalną, ale dla kupujących mogą po prostu wyglądać źle i nie współgrać z wnętrzem.

Minimalistyczne mieszkanie w takiej sytuacji posiada wielki potencjał. Kupujący widzi przestrzeń, którą może wykorzystać. To umożliwia jego własną aranżację i stworzenie wymarzonej przestrzeni, którą pewnie nie raz sobie wyobrażał.

Małe detale w całościowym odbiorze wyglądu mieszkania

Świeże kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, owoce w kuchni czy świece zapachowe nadają wnętrzom uroku i powabu. Ale świadczą też o dbałości o szczegóły. Minimalistyczne dodatki takie jak lustra – nie tylko na ścianach, ale również w formie podstawek – są elementem nowoczesnym i eleganckim. Wykorzystaj to i dodaj je do Twojego wnętrza.

Jakie triki optycznie powiększą mieszkanie?

Zbędne meble i niepotrzebne przedmioty sprawiają, że wnętrze staje się przytłaczające i wygląda na o wiele mniejsze niż w rzeczywistości. Dobre przygotowanie mieszkania sprawi, że stanie się ono przestronne.Nie tylko wizualnie, ale i w praktyce!

Jasne oświetlone wnętrza

Warto zadbać o czystość ścian. Dlatego, jeśli masz możliwość ich pomalowania lub odświeżenia, doskonałym wyborem będzie biel. Taki zabieg optycznie powiększa pomieszczenie i sprawia, że staje się wizualnie przestronniejsze. Białe wnętrza są niezwykle modne i ponadczasowe. Kupujący je uwielbiają!

Naturalne światło

Ważne jest, aby do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła. Taki efekt można uzyskać nie wieszając firanek i zasłon. Dobrym trikiem jest również montaż jasnych rolet.

Jeśli rezygnacja z firanek nie wchodzi w grę, przede wszystkim należy unikać ciężkich zasłon w ciemnych kolorach. Mogą one stworzyć w pomieszczeniu efekt przytłoczenia i zagracenia.. Przestrzeń będzie wydawać się wtedy o wiele mniejsza i ciasna, a tego każdy sprzedający chce uniknąć.

Sprzedaż mieszkania

Posprzątanie i zaaranżowanie mieszkania, które planujemy sprzedać, to jednak nie wszystko. Do ważnych elementów w procesie sprzedaży mieszkania należy też stworzenie ogłoszenia, z którym w portalach ogłoszeniowych spotkają się potencjalni nabywcy. Zwykle składa się ono ze zdjęć i opisu oferty.

Niezwykle istotne są estetyczne profesjonalne zdjęcia oraz interesujący opis nieruchomości. Należy stworzyć go tak, aby zainteresować potencjalnych nabywców, chcących umówić się na wizytę.

Chcesz szybko i bezproblemowo sprzedać mieszkanie? Chcesz stworzyć ofertę, która przyciągnie kupujących? Zaufaj profesjonalistom! NOVA NIERUCHOMOŚCI to lata doświadczenia i grono zadowolonych klientów. Dołącz do naszej klienteli i oszczędź sobie stresu związanego ze sprzedażą mieszkania!

Sprawdź naszą ofertę na: https://nieruchomosci-nova.pl/poznan/sprzedaj-z-nova/