Gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu?

Gdzie najlepiej zamieszkać w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski jest chętnie wybierana, jako miejsce do życia. Na zamieszkanie tam decydują się zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i studenci. Ceny mieszkań nie są tutaj tak wysokie jak w Warszawie. Spośród wielu dzielnic Poznania każdy jest w stanie wybrać tę, która najlepiej odpowiada jego potrzebom!

Poznań tętni życiem. Oferuje sporo różnorodnych atrakcji dla dorosłych i dzieci. Mieszkańcy mają też do dyspozycji parki miejskie, place zabaw i inne miejsce, gdzie mogą spędzić czas na świeżym powietrzu.

Aktualnie najatrakcyjniejsze dzielnice Poznania to Stare Miasto, Nowe Miasto, Grunwald i Jeżyce.

Stare miasto

W tej części Poznania nie brakuje atrakcji! Mieszkania w centrum miasta często wybierają studenci, którzy chcą mieszkać blisko restauracji, pubów oraz klubów. Młodzi ludzie dobrze odnajdują się w tej dzielnicy, gdyż nie przeszkadza im hałas nocnego życia. Dodatkową zaletą tej okolicy jest szybki dojazd do większości szkół wyższych i galerii handlowych. W pobliżu znajdują się też liczne zabytki!

Nowe miasto

Warto rozważyć też zakup mieszkania w okolicy Jeziora Maltańskiego. Jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Poznania. Ta okolica spodoba się tym, którzy dbają o aktywność fizyczną i aktywny wypoczynek na łonie natury. Wiele osiedli w tej dzielnicy oferuje dostęp do siłowni plenerowych oraz sieci ścieżek rowerowych. Rodziny z dziećmi chętnie wybierają to miejsce ze względu na bogatą ofertę edukacyjną oraz sąsiedztwo terenów zielonych. Mieszczą się tu także Termy Maltańskie, czyli największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce.

Grunwald

Grunwald znajduje się w południowo-zachodniej części miasta. Ta dzielnica obejmuje dwanaście osiedli: Łazarz, Górczyn, Junikowo, Kopanina, Kotowo, Fabianowo, Raszyn, Rudnicze, Osiedle Kopernika, Osiedle Kwiatowe, Marcelin oraz Ławica. Z uwagi na swoją popularność ta dzielnica Poznania stale się rozwija, a siatka połączeń miejskich rozrasta się. Dojazd do centrum nie stanowi problemu i nie zajmuje dużo czasu. W tej okolicy budowane są luksusowe apartamenty. Nie brakuje także terenów zielonych. Wśród nowych inwestycji na Grunwaldzie dominuje nowoczesna zabudowa blokowa.

Jeżyce

Jeżyce są oddalone od ścisłego centrum. To dynamicznie rozwijająca się dzielnica, atrakcyjna dla tych, którym zależy na większym spokoju. Między innymi dla rodzin z dziećmi. Dobre skomunikowanie oraz bliskość centrum to zaś zaleta dla studentów mieszkających na Jeżycach. Nie brakuje tu także luksusowych apartamentów, modnych restauracji i kawiarnii. To atrakcyjny teren ze względu na liczne parki, jeziora oraz stawy. W okolicy znajduje się Stare Zoo oraz Jezioro Rusałka.

Którą dzielnice Poznania wybrać?

Kierując się wyborem obszaru zamieszkania, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Czy zależy nam na spokojnej okolicy i terenach zielonych? A może najważniejsza jest bliskość ośrodków życia towarzyskiego i kulturalnego? Zazwyczaj nasze wymagania i preferencje zmieniają się wraz z wiekiem. Lepszą dzielnicą dla młodych i ciekawych świata studentów jest Stare Miasto. Natomiast rodziny z dziećmi zdecydowanie lepiej odnajdą się w dzielnicach takich jak Nowym Mieście lub Jeżyce. Bez względu na to jakiego wyboru dokonasz, możesz być pewien, że w Poznaniu znajdziesz mieszkanie lub dom idealny dla Ciebie!