Dlaczego opis nieruchomości w ogłoszeniu jest tak ważny?

W jednym z naszych wcześniejszych wpisów na blogu, wspominaliśmy dlaczego w branży nieruchomości tak ważne są dobrej jakości fotografie. Tym razem chcielibyśmy skupić się, na niemniej ważnym aspekcie – czyli opisie nieruchomości w ogłoszeniu.

Dobry, trafny opis zachęca potencjalnego nabywcę danego mieszkania czy domu, do zakupu.

Tak naprawdę te dwie rzeczy się uzupełniają – atrakcyjne zdjęcia muszą być opatrzone bardzo dobrym opisem.


Przejrzystość oraz wyeksponowanie atrakcyjnych cech nieruchomości – chcemy by tak właśnie wyglądały ogłoszenia naszego biura. Stąd też dzielimy opis na sekcje, gdzie tytuł każdej z nich jednoznacznie wskazuje na to, co jest wewnątrz, np. “ogólny opis”, “wykaz pomieszczeń”, “lokalizacja” etc.


Potencjalny kupujący, po wejściu w treść takiego ogłoszenia, nie musi długo szukać najbardziej interesujących go aspektów i od razu może przejść do cechy, która ma dla niego największe znaczenie (np. lokalizacja).


Dość często niestety, można w Internecie natknąć się na ogłoszenia nawet biur nieruchomości, gdzie opis mieszkania jest napisany “jednym tchem”, co wygląda bardzo źle i skutecznie może zniechęcić czytającego.


Stawiając przede wszystkim na jakość naszych usług, także na tym polu chcemy się wyróżniać, by nasze nieruchomości sprzedawały się szybciej i drożej.

Nieskromnie wspomnimy, że otrzymujemy od naszych klientów sygnały, że właśnie przejrzyste, schludne ogłoszenia wyróżniają nas na tle konkurencji, co niezmiernie nas cieszy.